![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/04/29.4.2021-09.00-peloponnisou-enimerwtiko-1024x768.jpg)
Συνελήφθη, χθες (28.4.2021) το απόγευμα, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Άργους-Μυκηνών Αργολίδας, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Καλαμάτας, σε συνεργασία με αστυνομικούς, του Τμήματος Ασφάλειας Άργους-Μυκηνών και του Αστυνομικού Τμήματος Μεσσήνης, 61χρονος ημεδαπός, γιατί σε ταυτόχρονες έρευνες που έγιναν σε οικίες του, σε τοπικές κοινότητες των Δήμων Άργους- Μυκηνών και Μεσσήνης, βρέθηκαν συνολικά και κατασχέθηκαν, -26- φυτά κάνναβης, ύψους έως -55- εκατοστών, ποσότητες κάνναβης, συνολικού βάρους -32- γραμμαρίων, ποσότητες λαθραίου καπνού, συνολικού βάρους -330- γραμμαρίων και τρίφτης κάνναβης. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Καλαμάτας.
More Stories
Κιάτο: Μόλις είδε τους αστυνομικούς πέταξε στο έδαφος μικροποσότητα κάνναβης
Σοκαριστικό τροχαίο στην Κορινθία: Αυτοκίνητο έπεσε σε γκρεμό 25 μέτρων – Ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του ο οδηγός (φωτο)
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας