![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/05/assos-o-1024x576.jpg)
Από την οδό Τιμίου Σταυρού ξεκίνησαν σήμερα οι ασφαλτοστρώσεις στην περιοχή του Άσσου. Το έργο περιλαμβάνει άσφαλτο σε μήκος μεγαλύτερο των 800 μέτρων έως και την συμβολή της οδού Τιμίου Σταυρού με τον οδό Φειδιππίδου. Αμέσως μετά το Πάσχα εργασίες θα εκτελεστούν στο δρόμο της Αγίας Μαρίνας καθώς και σε όλα τα σημεία που έχουν καταγραφεί για άμεση αποκατάσταση.
Στο χώρο των εργασιών βρέθηκαν το πρωί ο Δήμαρχος Βασίλης Νανόπουλος, ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών Γιώργος Πούρος και ο τοπικός Πρόεδρος Ναπολέων Γιαννακουλόπουλος .
Στόχος παραμένει η βελτίωση και η αποκατάσταση των υποδομών σε όλο το δήμο ώστε να μπορούν με άνεση και ασφάλεια να μετακινούνται. οι πολίτες.
![](http://www.korinthos.gr/wp-content/uploads/2021/04/assos-cc.jpg)
![](http://www.korinthos.gr/wp-content/uploads/2021/04/assos-u.jpg)
![](http://www.korinthos.gr/wp-content/uploads/2021/04/assos-o.jpg)
![](http://www.korinthos.gr/wp-content/uploads/2021/04/assos-y.jpg)
![](http://www.korinthos.gr/wp-content/uploads/2021/04/assos-ww.jpg)
![](http://www.korinthos.gr/wp-content/uploads/2021/04/assos-sss.jpg)
![](http://www.korinthos.gr/wp-content/uploads/2021/04/assos-m.jpg)
![](http://www.korinthos.gr/wp-content/uploads/2021/04/assos-www.jpg)
More Stories
Κιάτο: Μόλις είδε τους αστυνομικούς πέταξε στο έδαφος μικροποσότητα κάνναβης
Σοκαριστικό τροχαίο στην Κορινθία: Αυτοκίνητο έπεσε σε γκρεμό 25 μέτρων – Ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του ο οδηγός (φωτο)
Συνοδικός Εσπερινός στην Κόρινθo προς τιμήν του Πολιούχου Αποστόλου Πάυλου (video-φώτο)