![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/05/screen-07.52.1614.05.2021.png)
Αρνητικά ήταν και τα 132 rapid test τα οποία διενεργήθηκαν στους υπαλλήλους των υπηρεσιών της έδρας της Περιφέρειας Πελοποννήσου, στην Τρίπολη, από τις Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ.
Ο έλεγχος, στον οποίον υποβλήθηκε και ο αντιπεριφερειάρχης Αρκαδίας Χρήστος Λαμπρόπουλος, διενεργήθηκε στο πλαίσιο διασφάλισης της δημόσιας υγείας και της έγκαιρης εφαρμογής μέτρων επιδημιολογικού και διαγνωστικού χαρακτήρα έναντι της covid-19.
Από την πλευρά του, ο αντιπεριφερειάρχης Χρ. Λαμπρόπουλος ευχαρίστησε θερμά τις Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ για την συμβολή τους και την “μεγάλη προσπάθεια που καταβάλουν στην διαχείριση της πανδημίας”.
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πυρκαγιά σε χώρο μηχανουργείου στο Λυγουριό Αργολίδας
Μαλτέζος: Σε τραγική οικονομική κατάσταση ο Δήμος Άργους-Μυκηνών – Καμπόσος: Να σταματήσουν την συκοφάντηση και να μην αναζητούν άλλοθι που δε θα γίνουν έργα