![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/05/191500224_4083843678327892_6102885939638448074_n-1024x768.jpg)
Παρεμβάσεις καθαριότητας είναι σε εξέλιξη τις ημέρες αυτές στη Δυτική Παραλία της Καλαμάτας.
Δημοτικό μηχάνημα τύπου τρακτέρ, με προσαρμοσμένη χτένα, προχώρησε σε καθαρισμό και απομάκρυνση κλαδιών και άλλων υλικών από τη Δυτική Παραλία, σύμφωνα με τον προγραμματισμό της Υπηρεσίας. Επίσης είναι σε εξέλιξη η τοποθέτηση αστικού εξοπλισμού (καλαθάκια απορριμμάτων κ.λπ.) τόσο στη δυτική όσο και στην ανατολική παραλία της πόλης.
Ταυτόχρονα επί της οδού Ναυαρίνου, πραγματοποιούνται εργασίες συντηρήσεων και αποκατάσταση φθορών, τόσο επί των πεζοδρομίων όσο και επί των οπλισμών του νοτίου τοιχώματος.
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πραγματοποιήθηκε η τελετή ονοματοδοσίας του Δημ. Κολυμβητηρίου Λουτρακίου (video-εικόνες)
Πρόγραμμα πρόληψης γυναικών Ρομά σε συνεργασία με την Περιφέρεια Πελοποννήσου