![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/05/βελοπουλος.jpg)
Διήμερη περιοδεία από χθες στην Πελοπόννησο πραγματοποιεί ο πρόεδρος της Ελληνικής Λύσης κ. Κυριάκος Βελόπουλος.
Το πρόγραμμα του περιλαμβάνει συναντήσεις με φορείς και δημάρχους και συνεντεύξεις τύπου στους εκπροσώπους των ΜΜΕ σε τρείς πόλεις, Σπάρτη, Τρίπολη και Κόρινθο.
Ο πρόεδρος της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΛΥΣΗΣ από την Τρίπολη αναφέρθηκε σε υπόγεια συμφωνία που διαβλέπει ανάμεσα σε Ν.Δ., ΣΥΡΙΖΑ και ΚΙΝΑΛ και δήλωσε ότι το κόμμα του δεν θα γίνει κανένα δεκανίκι σε καμία κυβέρνηση που λαμβάνει αντιλαϊκά μέτρα.
Για το “Ευρωπαικό Ψηφιακό Πιστοποιητικό covid” που παρουσιάστηκε σήμερα νωρίτερα στην Αθήνα, ο κ. Βελόπουλος είπε ότι στο μόνο που πέτυχε η κυβέρνηση είναι να γίνει ο καλύτερος εκπρόσωπος φαρμακευτικών εταιριών και προχωρά σε φακέλωμα Ευρωπαίων πολιτών, ένα φακέλωμα που η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ δεν δέχεται.
Επίσης από την Κόρινθο, έκανε ιδιαίτερη αναφορά στην ασφάλεια των πολιτών και για ζητήματα που αφορούν αγρότες επισημαίνοντας ότι η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ αν κυβερνήσει για μια τετραετία θα δώσει ουσιαστικές λύσεις.
More Stories
Κιάτο: Μόλις είδε τους αστυνομικούς πέταξε στο έδαφος μικροποσότητα κάνναβης
Σοκαριστικό τροχαίο στην Κορινθία: Αυτοκίνητο έπεσε σε γκρεμό 25 μέτρων – Ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του ο οδηγός (φωτο)
Συνοδικός Εσπερινός στην Κόρινθo προς τιμήν του Πολιούχου Αποστόλου Πάυλου (video-φώτο)