![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/05/peripoliko-1024x502.jpg)
Συνελήφθη, χθες (9.6.2021) και πρώτες πρωινές ώρες, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Άργους-Μυκηνών Αργολίδας, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Άργους-Μυκηνών και της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Αργολίδας, ανήλικος ημεδαπός, γιατί μαζί με -1- ακόμη ανήλικο ημεδαπό, ο οποίος αναζητείται, κατελήφθησαν να οδηγούν -2- δίκυκλα μοτοποδήλατα, τα οποία όπως προέκυψε είχαν κλαπεί λίγο νωρίτερα από τοπική κοινότητα του Δήμου Άργους-Μυκηνών Αργολίδας. Ανωτέρω δίκυκλα κατασχέθηκαν και αποδόθηκαν στον ιδιοκτήτη τους. Επιπλέον, βρέθηκε και κατασχέθηκε δίκυκλη μοτοσικλέτα, η οποία όπως προέκυψε είχε κλαπεί και αυτή λίγο νωρίτερα από περιοχή της Αργολίδας από τον ανωτέρω ανήλικο. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφάλειας Άργους-Μυκηνών.
More Stories
Κιάτο: Μόλις είδε τους αστυνομικούς πέταξε στο έδαφος μικροποσότητα κάνναβης
Σοκαριστικό τροχαίο στην Κορινθία: Αυτοκίνητο έπεσε σε γκρεμό 25 μέτρων – Ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του ο οδηγός (φωτο)
Αρκαδία: Συνελήφθη 53χρονος που απειλούσε την πρώην συντροφό του – Σε βάρος του σχηματίστηκε δικογραφία