![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/06/ka8_ΠΎΛΗ_ΞΗΡΑΣ-1024x1019.jpg)
Σε εκτεταμένες παρεμβάσεις καθαριότητας και καλλωπισμού προχώρησαν σήμερα Τετάρτη 9 Ιουνίου οι Αρμόδιες Υπηρεσίες του Δήμου με τον κατάλληλο εξοπλισμό στην ιστορικής Πύλη της Ξηράς.
Οι εργασίες που πραγματοποιήθηκαν αφορούσαν το κόψιμο των ξερών χόρτων με χορτοκοπτικό μηχάνημα, την συντήρηση του πρασίνου περιμετρικά της Πύλης, το μάζεμα σκουπιδιών με αναρροφητικές σκούπες και ειδικές δαγκάνες καθώς και την απομάκρυνση ξερών κλαδιών.
Οι στοχευμένες επιχειρήσεις καθαριότητας του Δήμου Ναυπλιέων σε ιστορικά μνημεία συνεχίζονται. Με συνέπεια και προγραμματισμό οι εξωτερικοί χώροι της πόλης μας αναμορφώνονται και γίνονται ακόμα πιο καθαροί και όμορφοι.
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πραγματοποιήθηκε η τελετή ονοματοδοσίας του Δημ. Κολυμβητηρίου Λουτρακίου (video-εικόνες)
Πρόγραμμα πρόληψης γυναικών Ρομά σε συνεργασία με την Περιφέρεια Πελοποννήσου