![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/06/5.-34-1024x576.jpg)
Συνελήφθη πριν από λίγη ώρα ένας 20χρονος που έβαλε φωτιά σε στρώματα και σκουπίδια στο Πεδίο Βολής στην Κόρινθο. Σε βάρος του 20χρονου σχηματίστηκε δικογραφία και του βεβαιώθηκε Διοικητικό πρόστιμο 600 ευρώ για άναμμα φωτιάς σε περίοδο που απαγορεύεται, εντός αντιπυρικής περιόδου. Να σημειώσουμε ότι το πρόστιμο αυξομειώνεται βάσει δείκτης επικινδυνότητας που επικρατεί στην ευρύτερη περιοχή, δείκτης επικινδυνότητας 3 σήμερα στην Κορινθία.
More Stories
Κιάτο: Μόλις είδε τους αστυνομικούς πέταξε στο έδαφος μικροποσότητα κάνναβης
Σοκαριστικό τροχαίο στην Κορινθία: Αυτοκίνητο έπεσε σε γκρεμό 25 μέτρων – Ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του ο οδηγός (φωτο)
Συνοδικός Εσπερινός στην Κόρινθo προς τιμήν του Πολιούχου Αποστόλου Πάυλου (video-φώτο)