![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/11/DSC_0090_Medium-1024x683.jpg)
Την εθιμοτυπική επίσκεψη του Σεβασμιωτάτου Αρχιεπισκόπου των εν Ελλάδι Αρμενίων Ορθοδόξων κ. Κεγάμ Χατσεριάν, δέχθηκε στο γραφείο του ο Δήμαρχος Καλαμάτας Θανάσης Βασιλόπουλος, το Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2021.
Ο Αρχιεπίσκοπος συνοδευόταν από τον Πρόεδρο της Αρμενικής Κοινότητας Ελλάδος Τακβόρ Οβακιμιάν καθώς και την Πρόεδρο και Αντιπρόεδρο της Κοινότητας των Αρμενίων Καλαμάτας.
Ο Δήμαρχος ενημέρωσε τον Αρχιεπίσκοπο για την πορεία του Δήμου Καλαμάτας, ενώ ιδιαίτερη ήταν η αναφορά στη δραστήρια Κοινότητα των Αρμενίων που κατοικεί και δραστηριοποιείται επιτυχώς στην περιοχή μας.
Στο πλαίσιο της επίσκεψης υπήρξε και η ανταλλαγή αναμνηστικών δώρων.
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πραγματοποιήθηκε η τελετή ονοματοδοσίας του Δημ. Κολυμβητηρίου Λουτρακίου (video-εικόνες)
Πρόγραμμα πρόληψης γυναικών Ρομά σε συνεργασία με την Περιφέρεια Πελοποννήσου