![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/12/covid-2-768x461-1.jpg)
Στην Περιφέρεια Πελοποννήσου, σήμερα Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου καταγράφηκαν 249 κρούσματα, με τον αριθμό των συνολικά προσβληθέντων από την αρχή της πανδημίας να φθάνει πλέον τους 37.082
Αναλυτικά, σήμερα Δευτέρα καταγράφηκαν στην Π.Ε. Αργολίδας 50, στην Π.Ε. Αρκαδίας 26, στην Π.Ε. Κορινθίας 67, στην Π.Ε. Λακωνίας 39 και στην Π.Ε. Μεσσηνίας 67.
Εξ άλλου, με βάση την ενημέρωση που έγινε σήμερα Δευτέρα στα νοσοκομεία covid-19 της Περιφέρειας νοσηλεύονταν -μέχρι και χθες συνολικά 224 άτομα (τα 12 σε ΜΕΘ) και συγκεκριμένα, στο Νοσοκομείο Αργους 16 στο Νοσοκομείο Ναυπλίου 12, στο Παναρκαδικό Τρίπολης 32, στο Νοσοκομείο Κορίνθου 63
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/12/%CE%B11-4.png)
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/12/%CE%B12-4.png)
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πραγματοποιήθηκε η τελετή ονοματοδοσίας του Δημ. Κολυμβητηρίου Λουτρακίου (video-εικόνες)
Πρόγραμμα πρόληψης γυναικών Ρομά σε συνεργασία με την Περιφέρεια Πελοποννήσου