![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2022/01/269712997_307937444595505_3744515148834767676_n-1024x768.jpg)
Επιτάχυνση του ρυθμού, όσον αφορά την πορεία υλοποίηση έργων και εκπόνησης μελετών ζήτησε ο Δήμαρχος Θανάσης Βασιλόπουλος κατά τη διάρκεια σύσκεψης στελεχών της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών, με τη συμμετοχή του νέου Αντιδημάρχου Ανδρέα Καραγιάννη, σήμερα Τρίτη 11 Ιανουαρίου 2022.
Υπήρξε αναλυτική ενημέρωση για όλα τα εν εξελίξει έργα που υλοποιούνται στο Δήμο, καθώς επίσης για τα έργα που βρίσκονται σε διαγωνιστική διαδικασία ή στη φάση μελετών, σύμφωνα με τον σχεδιασμό της Δημοτικής Αρχής.
Ο Δήμαρχος έδωσε τις γενικές κατευθύνσεις, ενώ ακολούθως ο Αντιδήμαρχος επικεντρώθηκε σε θέματα που σχετίζονται με την καθημερινή λειτουργία της Υπηρεσίας, σε ζητήματα που αφορούν στις επιβλέψεις έργων καθώς και σε εκκρεμότητες που είναι υπό διευθέτηση.
Υπενθυμίζεται ότι για το 2022 το Τεχνικό Πρόγραμμα αναμένεται να ξεπεράσει τα 20 εκατ. €, ενώ εν αναμονή είναι διεκδικήσεις του Δήμου μέσα από κατατεθειμένες προτάσεις που ξεπερνούν τα 50 εκατ. €.
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πραγματοποιήθηκε η τελετή ονοματοδοσίας του Δημ. Κολυμβητηρίου Λουτρακίου (video-εικόνες)
Πρόγραμμα πρόληψης γυναικών Ρομά σε συνεργασία με την Περιφέρεια Πελοποννήσου