![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2023/01/megiannimara-εικόνα_Viber_2023-01-05_11-04-18-810.jpg)
Ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας είχε σήμερα Πέμπτη 5 Ιανουαρίου συνάντηση, στα γραφεία της Περιφέρειας, στην Τρίπολη, συνάντηση με τον δήμαρχο Δυτικής Μάνης Δημήτρη Γιαννημάρα.
Τη συνάντηση, παρουσία και αντιδημάρχων του εν λόγω δήμου της Μεσσηνίας, απασχόλησαν θέματα και έργα του δήμου ενώ ιδιαίτερη συζήτηση έγινε για τρία από τα έργα που μέσα στον τρέχοντα Ιανουάριο θα έχουν ενταχθεί σε χρηματοδοτικό πρόγραμμα.
Τα τρία αυτά έργα είναι, η κατασκευή μονάδας αφαλάτωσης, οι αναπλάσεις στην περιοχή της Αβίας καθώς και η ανακατασκευή του πύργου Κουμουνδούρου.
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πραγματοποιήθηκε η τελετή ονοματοδοσίας του Δημ. Κολυμβητηρίου Λουτρακίου (video-εικόνες)
Πρόγραμμα πρόληψης γυναικών Ρομά σε συνεργασία με την Περιφέρεια Πελοποννήσου