Μεγαλειώδης μαθητική πορεία πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης στην Κόρινθο για τα θύματα των Τεμπών, που έχασαν τη ζωή τους στο τραγικό σιδηροδρομικό δυστύχημα, που σημειώθηκε βραδινές ώρες της 28ης Φεβρουαρίου.
Στην πορεία συμμετείχαν εκατοντάδες μαθητές, εκπαιδευτικοί, η Α΄ και Β’ ΕΛΜΕ Κορινθίας και πολίτες, δίνοντας το δικό του μήνυμα για το τραγικό συμβάν, στο οποίο έχασαν τη ζωή τους 57 άνθρωποι, στην πλειοψηφία νέοι.
More Stories
Κιάτο: Μόλις είδε τους αστυνομικούς πέταξε στο έδαφος μικροποσότητα κάνναβης
Σοκαριστικό τροχαίο στην Κορινθία: Αυτοκίνητο έπεσε σε γκρεμό 25 μέτρων – Ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του ο οδηγός (φωτο)
Συνοδικός Εσπερινός στην Κόρινθo προς τιμήν του Πολιούχου Αποστόλου Πάυλου (video-φώτο)