![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2023/03/sytrw.jpg)
Ως ελάχιστος φόρος τιμής στα θύματα της πολύνεκρης τραγωδίας στα Τέμπη, σύσσωμο το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων, στην υπ’ αρίθμ. 28/2023 Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου που πραγματοποιήθηκε την 9η Μαρτίου 2023, αποφάσισε την έκδοση «Ψηφίσματος για το δυστύχημα στα Τέμπη» και τη συμβολική συγκέντρωση διαμαρτυρίας έξω από το Δημαρχείο Λουτρακίου.
Ο Δήμαρχος Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων κ. Γεώργιος Αλκ. Γκιώνης δήλωσε: «Η τραγωδία των Τεμπών δεν αφήνει κανένα περιθώριο για εφησυχασμό. Ζητάμε τη διερεύνηση των αιτίων της τραγωδίας σε βάθος. Η λήψη των απαραίτητων μέτρων ασφαλείας είναι επιτακτική και αναγκαία, με μεταρρυθμίσεις στον ρόλο και τον τρόπο λειτουργίας του Κράτους, με ουσιαστικό διάλογο και στοχευμένες παρεμβάσεις, μακριά από πελατειακές σχέσεις και συντεχνιακά συμφέροντα. Ο σεβασμός στη μνήμη των νεκρών απαιτεί τόλμη και άμεσο σχεδιασμό για να μην ξαναζήσουμε τέτοιες τραγωδίες».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhNVmpLIU3GjV_sq2LRxRCrwtIztGDO4j-bLtPQ5cspjHDGkQomHgw1BU7X0WICZQbkCow0M44Z_4Mzka0iyn8EVTs-xudWp_nCW0Td8nmGUW1ldF_OoiKIiCV9Vpbu0z8i_sbcaj5ZKYaP1eokzayTVtEI3hlpC4UaAtdRnBkCQnMY40zeHqZxE1W8/w640-h236/20.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgoaKov9fzU8lAHSHiFdBLU1wOdof7jZVqtsp7TsT8Zhs0fyHeXrzt-cIo9UWdCZO0xzqVQhU8VVXDxQmDNA4rDm37ONvqMYHjQx3lAHMy5XZi-i2J1aPacfMkvEoE23Hsel7AeVnByLuh50eENo0Ej-3hijnImsesNqXmk6GR06EWkuluJcWoXBufw/w640-h428/1.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhyTOKuMV5I9d_saZeHR5g7W_nla0oHjKHw8OvJZY7MiL-Gfux6hQLhhH-9WHGT2VEL_OouLjlRSp1AuFcayk5peiO_MUNcUSuECHUqVIU_pa64yJyVYXhAHKySpqq_SHwBdmNhr4BE9y6rrj5-VC4Om6xzJlU3yGHpsIVKcmaeF8nDAkq3mtxeA3D2/w640-h428/2.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgIx49DeGythKuOGshQAbtFgN8203Q-NWC3mK6_1cfzOig3FCAbHz2oSatQ_cNLIctw0-3Jyt4CyZ0-udC3Jv23hBPIiU56cwBRgE-0qyIsa1cCNKbwkj_rPPmyrM211EFNOprakzjo0lOZZYeqqkF9OkqqMXwNq73mu8L9NwlhFqRjmqUyfLCY-Ob5/w640-h428/3.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhhkLcdjYwfDRsIFIzBzNtiyZA1vz8NtWixwSEVxfBSRf3sz33vs6OrlhqdGivpUz5YRuQ-6M3rBJ07PSRTKKzKmpTiBXEWuMLbzZAbocpXmNwlccFy1HrUHkqsJx_0ZoURA2zZflM_CQtGZYjJjTkyTlsvR82oNE6I9EH-_z2iSa5mOhSmaCdTR0YB/w640-h428/4.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEidESRBiLMHYkVcfqLKlXhI41RpOoSWIeEUFmGI1udSXymGd8VNomQjSdCFsT70gpvG_xL1wT02WABx1GdyOHwm4nqX93WQlsiTZ5-lFm0DPnOzcoKId_AvD1ZGO4GafzijvUNy8XDx6Ij3gLN3YW-uiwQU-dEUbDncsz9RWI1BlC38nHm1gvFoXw0N/w640-h360/6.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhbdiSndH_aN0b8hl2YLQsawDlIKa_wv8qENKyyMqzxQjJl-C8AOG9UPRSE6A2YbMl-aTfccCfppxTYGIqhNHp0D8pahoEpTfPOSB_8Uto7_R8W3Y0fKGZpXHYAB6IP0nSDE4k9nxvsWHeZQiJJymtaR6bSFoQdJ7JMRwwlCmlxDOXmDIE_8Oy4RA8q/w640-h428/7.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhidWGWX0NwUTuzybH2gPGcUDbNBwMsVv09ailsjBjUR9OfXMeFP2PaWpvDjTwh8dkKP0XlHHLZBsmgUuzfukIkWB8lGUc8s0yMc5b4YayqfD2q6ReAgMqzKc2aFsD9AkdmVbKnZc1SfhjgfA6x8jR1lwrao-sQop0TArVrcejRXD11SGKmrcMQGPXs/w640-h428/8.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg-J1Z9O5UM4znzjq9wOPxST-sGnbY3qXiNX3jDshrdi-bJqGMWyZtQqysX7NISpaCmD6T0Z212_t_6z_iL3CmfTGjJpgzmfV2E8461J68MMBTlgvHkMckgcWWlhEu885x7dZBokWPugwSqvj9BzqbNt9yv7qt8urteFwePtpaiJj7oBsJtKpqmVJ-P/w640-h428/9.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiq0rKf3arJjuNQ1RrSx2TeWkRmo08_V9tHve7z4rGXATodNpEru3K4vscVFpH1RtxEd6bF0LqRNq0n1ojM7voEgOCRxEASmkEA4m_FtFwWfhvVxlMI9mSa10fWXLbLvKHQ_b1hhTHbdx2D2l6i-K7juONG5rMp3kfxMv0REvBvIPH-tRHPPT3Dstx_/w640-h428/11.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjhecS9pJVkmdm-5AkmGre3B8iEoSd8CERqBPhOBJaSdRaF5_Z3NV2bT6McS03W-DtXCA_vb754635CiTVDCbFStajzdDX0EY01P4PZFDiXTacs5PGD1IOgmWZMM-bbWLU3mveZpj39ue2eC2mAq_MTu7HUXJgxBn7lC8uC1PL3_Pa8FR3h_V9Rk-tn/w640-h428/15.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgjWfLnp81oXtOuSwhpUvR8By-CeMBRMJCL5gKulJQuCpCAlHzEBR6HkAEK1bsJKdsrLxg4_VBinoGnV7N839rnPfnIs5p1_FmkMlDc-g9krr3XMnSzh_50ncdRbmU-k40Cy4IyZpW5gajZv7ItyknzyWCYYrc0oN2ngJPUDxGhEobxz_gHJgH8TAGA/w640-h428/16.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgeliVCbPYVzjzWlP1pcWcqUt0ij4hSY_tAMgasDSHQ7h7UIXceXBWyJ7cyqwIIGdn-_7ol13wwWgoxBufvtrUrgQtIRHd3Sd_6Rf36hMKGhtWJu9g9NO7NrimEjsIWEXafLVoNHNY8UIqf5Y2WwklpElND5Y2PIkls-33P7D1DHRwKK-V_wvIWPtHS/w640-h360/18.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhytAOst96CAKUzJbQDJbQ-oZaxpO4hiJqZOFvPwx1dkSFTLdQsFoIWh9HDnWKVxXGxWsy4-FMEUO4fK3TYhzHfw8MuJVN-yPxTjdF-RiwxSqJrfokTYRFiHzm7lj0WMzMr0iiGahWrA_kpSCBGJMQP1sjN3CkVYvjwEvqMQje_V0Aa800_DRGwpI5H/w640-h428/19.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg_zvjQXJF6Zi3cMhyn-zgPPCpB98s3k82wJNZVpnCd9jouAn5eLoTlbGcXhIOVJKdsiMNH-pqy0iV8ogz26E58_T4uLs9nAOF9LCozNkKe8WNRrn9fMec-F5HUl58KA6IGse3rN9rcTBsrnULsotSDIWHO4FKRhgZqYyhnSa9ctZuBo7xj7h-Tc6xw/w640-h428/21.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEihT0wc0iA45Gv_xxP7OOHQXWpOm_ScWOIS-OF0YpxuPKiukkwUm-8LFyLVgaLihIFEUNellFsVm7JBOwepuZPDnz52kfIs-fqKz0qQepuaXVPJilB9wZRDzYSpifVOB4pNeCbr8pLdHj98G61ta7RQIAOQO6PJ1XvHpexdS5DQ-PNlxk_XywHTKhVY/w640-h428/23.jpg)
More Stories
Κιάτο: Μόλις είδε τους αστυνομικούς πέταξε στο έδαφος μικροποσότητα κάνναβης
Σοκαριστικό τροχαίο στην Κορινθία: Αυτοκίνητο έπεσε σε γκρεμό 25 μέτρων – Ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του ο οδηγός (φωτο)
Συνοδικός Εσπερινός στην Κόρινθo προς τιμήν του Πολιούχου Αποστόλου Πάυλου (video-φώτο)