![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2024/03/mandronhs_gortynia_plegma-26-Αντιγραφή-1024x768.jpg)
Την περιοχή της Γορτυνίας επισκέφτηκε το πρωί της Τρίτης 12 Μαρτίου, ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Αρκαδίας, Κωνσταντίνος Μανδρώνης, για να δει από κοντά την τοποθέτηση προστατευτικού πλέγματος που έγινε από την Περιφέρεια Πελοποννήσου σε επικίνδυνο σημείο της παλαιάς Εθνικής Οδού, Τρίπολης-Πύργου.
Πρόκειται για τη θέση «συμπληγάδες» που βρίσκεται μετά τα Λαγκάδια και σε περιπτώσεις κακοκαιρίας ή δυνατού ανέμου, είχαν σημειωθεί κατολισθήσεις.
Ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Αρκαδίας, Κωνσταντίνος Μανδρώνης, ανέφερε: «Κατόπιν εντολής του Περιφερειάρχη Πελοποννήσου, Δημήτρη Πτωχού, προχωρήσαμε στην άμεση τοποθέτηση του προστατευτικού, ώστε να μην υπάρξει κανένα πρόβλημα με την κυκλοφορία των οχημάτων.
Η παλαιά Εθνική Οδός Τρίπολης-Πύργου, ενώνει την Τρίπολη με ολόκληρο το τουριστικό κομμάτι του Δήμου Γορτυνίας και το επόμενο διάστημα θα προχωρήσουμε και σε άλλα έργα, όπως οδοποιίας».
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πραγματοποιήθηκε η τελετή ονοματοδοσίας του Δημ. Κολυμβητηρίου Λουτρακίου (video-εικόνες)
Πρόγραμμα πρόληψης γυναικών Ρομά σε συνεργασία με την Περιφέρεια Πελοποννήσου