![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2024/03/Σπέσιαλ-Ολίμπικς-1024x768-1.jpg)
Τον Πρόεδρο των Special Olympics Hellas και πρέσβη ε.τ., Διονύσιο Κοδέλλα και την Εθνική Διευθύντρια των Special Olympics, Άρτεμις Βασιλικοπούλου υποδέχτηκε το πρωί της Τρίτης 12 Μαρτίου, ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου, Δημήτρης Πτωχός, στην έδρα της Περιφέρειας, στην Τρίπολη.
Ο Περιφερειάρχης, αφού ανέφερε πως τα Special Olympics Hellas έχουν καθιερωθεί στη συνείδηση των πολιτών ως ένας από τους πιο ενεργούς αθλητικούς και εκπαιδευτικούς οργανισμούς στην Ελλάδα για άτομα με νοητική αναπηρία, ζήτησε να ενημερωθεί για τις δράσεις που προγραμματίζονται στην Περιφέρειά μας.
Στην ενδιαφέρουσα αυτή συζήτηση, κυριάρχησε η πιθανή συνεργασία της Περιφέρειας Πελοποννήσου και των Special Olympics Hellas για τη διοργάνωση των Πανελλήνιων Αγώνων «SPECIAL OLYMPICS» που θα πραγματοποιηθούν 24-29 Μαΐου, στο Λουτράκι.
More Stories
Κιάτο: Μόλις είδε τους αστυνομικούς πέταξε στο έδαφος μικροποσότητα κάνναβης
Σοκαριστικό τροχαίο στην Κορινθία: Αυτοκίνητο έπεσε σε γκρεμό 25 μέτρων – Ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του ο οδηγός (φωτο)
Συνοδικός Εσπερινός στην Κόρινθo προς τιμήν του Πολιούχου Αποστόλου Πάυλου (video-φώτο)