![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/05/kontominas-1024x683.jpg)
Προς πώληση έχει βγει το κτήμα του Δημήτρη Κοντομηνά στην Πελοπόννησο, στο Μετόχι Αργολίδας, απέναντι από την Ύδρα, όπως έχει γράψει το Dark Room, η αποκαλυπτική στήλη του newmoney.
Πρόκειται για ένα ακίνητο επιφάνειας 1.332 στρεμμάτων, κοντά στο 20ο χιλιόμετρο της επαρχιακής οδού Ερμιόνης – Γαλατά.
Έτσι, «βλέπει» στην Ύδρα, ενώ απέχει περίπου 20 λεπτά από την Ερμιόνη.
Το ακίνητο έχει πρόσωπο στη θάλασσα και διαθέτει κτιριακό συγκρότημα – με πολυτελή βίλα – οικοδομημένο σχεδόν πάνω στην ιδιόκτητη παραλία που καλύπτει έκταση 73 τμ.
![](https://www.newmoney.gr/wp-content/uploads/2021/05/kontominas-2.jpg)
Στο κτήμα έχουν φυτευτεί χιλιάδες δέντρα, ελιές, πορτοκαλιές, λεμονιές, αμπέλια και πολλά άλλα, ενώ διαθέτει μονοπάτια και είναι πλήρως περιφραγμένο.
![](https://www.newmoney.gr/wp-content/uploads/2021/05/kontominas-3.jpg)
Σύμφωνα με τον ενημερωτικό φάκελο που παρέχεται στους ενδιαφερόμενους αγοραστές, η έκταση περιλαμβάνει τέσσερις κατοικίες: η βίλα του κτήματος είναι επιφάνειας 260 τετραγωνικών, με βοηθητικούς χώρους 86 τμ.
![](https://www.newmoney.gr/wp-content/uploads/2021/05/kontominas-4.jpg)
Η δεύτερη κατοικία είναι 85 τμ., με βοηθητικούς χώρους 43 τετραγωνικών μέτρων, ενώ η τρίτη κατοικία είναι 81 τμ. με βοηθητικούς χώρους 191 τετραγωνικών. Τέλος, η τέταρτη κατοικία είναι 153 τμ., με 15 τμ. βοηθητικούς χώρους.
![](https://www.newmoney.gr/wp-content/uploads/2021/05/kontominas-5.jpg)
Συνολικά, τα κτίσματα έχουν εμβαδόν 916 τ.μ., με κάποια από τα οικήματα να χρησιμοποιούνται από το προσωπικό και τους εργάτες του κτήματος.
![](https://www.newmoney.gr/wp-content/uploads/2021/05/kontominas-6.jpg)
Η ιδιοκτησία, με τιμή πώλησης τα 30 εκατ.ευρώ, έχει απόλυτη αυτονομία, με δικές της πηγές νερού και γεωτρήσεις.
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πυρκαγιά σε χώρο μηχανουργείου στο Λυγουριό Αργολίδας
Μαλτέζος: Σε τραγική οικονομική κατάσταση ο Δήμος Άργους-Μυκηνών – Καμπόσος: Να σταματήσουν την συκοφάντηση και να μην αναζητούν άλλοθι που δε θα γίνουν έργα