![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/05/ναυπλιοο.jpg)
Σύμφωνα με τον Δήμαρχο Ναυπλιέων Δημήτρη Κωστούρου, το έργο για την ανάπλαση των οδών Φωτομάρα , Παπανικολάου και καθέτων, οι παρεμβάσεις στις δρομόσκαλες και η ανάδειξη των κρηνών στο Ναύπλιο, ξεκίνησε.
Η ΔΕΥΑΝ αλλάζει τα δίκτυα και η αποκατάσταση ακολουθεί.
“Η περιοχή αυτή του ιστορικού κέντρου είναι ίσως η πιο επισκέψιμη λόγω του ναού του Αγίου Σπυρίδωνα τόπου δολοφονίας του Κυβερνήτη Ιωάννη Καποδίστρια.
Ανάπλαση της περιοχής δε σημαίνει τοποθέτηση επιφανειακών πλακών και κυβόλιθοι, σημαίνει εκσυγχρονισμός των δικτύων, σημαίνει αισθητική αναβάθμιση σημαίνει βελτίωση της καθημερινότητας και ομορφότερη εικόνα για τον επισκέπτη αλλά και για τον πολίτη.
![Δ. Κωστούρος: Ξεκίνησε η ανάπλαση των οδών Φωτομάρα και Παπανικολάου στο Ναύπλιο 6 185178667 165476845579669 4427469131863802427 n](https://1.bp.blogspot.com/-A7JnQHJcN4s/YJt7rsXlGoI/AAAAAAAM-78/NzApLEKP-AA2nt8s1DZ4qGtWlyG_bo3nACLcBGAsYHQ/w640-h480/185178667_165476845579669_4427469131863802427_n.jpg)
Η έναρξη κάθε έργου είναι το αποτέλεσμα ενός αγώνα αντοχής με την υπέρβαση εμποδίων και δυσκολιών.” τονίζει σε δήλωση του ο κύριος Κωστούρος.
![Δ. Κωστούρος: Ξεκίνησε η ανάπλαση των οδών Φωτομάρα και Παπανικολάου στο Ναύπλιο 5 185198082 165476828913004 5207913071363733189 n](https://1.bp.blogspot.com/-SXB1PooMjwg/YJt7rqIbgWI/AAAAAAAM-8A/d2gmvtrDwUw7GejvCrvMRi0TEwr1cBUgACLcBGAsYHQ/w640-h480/185198082_165476828913004_5207913071363733189_n.jpg)
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πυρκαγιά σε χώρο μηχανουργείου στο Λυγουριό Αργολίδας
Μαλτέζος: Σε τραγική οικονομική κατάσταση ο Δήμος Άργους-Μυκηνών – Καμπόσος: Να σταματήσουν την συκοφάντηση και να μην αναζητούν άλλοθι που δε θα γίνουν έργα