![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2021/06/f67ydf.png)
Σε καλό δρόμο βρίσκεται η διαδικασία προώθησης της ΣΔΙΤ για το έργο της μαρίνας Ναυπλίου, όπως προέκυψε από τηλεδιάσκεψη που πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 16 Ιουνίου.
Ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας επανέλαβε την εκτίμηση ότι “θα έχουμε καταλήξει μέχρι το τέλος του καλοκαιριού”, επισημαίνοντας πως οι εξελίξεις είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικές -“έγιναν πάρα πολλά βήματα σε ένα έργο που παρέμενε στάσιμο για πάρα πολλά χρόνια και η υλοποίησή του θα συμβάλει στην ανάπτυξη της Αργολίδας” τόνισε χαρακτηριστικά.
Σημειώνεται ότι η Περιφέρεια -μέσω προγραμματικής σύμβασης που είχε υπογράψει πέρυσι τον Μάρτιο με το Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Ναυπλίου- έχει αναλάβει τη δημοπράτηση, σύναψη και εν συνεχεία υλοποίηση της Σύμβασης Σύμπραξης, ως αναθέτουσα αρχή και ως αντισυμβαλλόμενος του ιδιωτικού φορέα σύμπραξης (ΙΦΣ) δημόσιος φορέας.
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πραγματοποιήθηκε η τελετή ονοματοδοσίας του Δημ. Κολυμβητηρίου Λουτρακίου (video-εικόνες)
Πρόγραμμα πρόληψης γυναικών Ρομά σε συνεργασία με την Περιφέρεια Πελοποννήσου