![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2023/03/ΣΕΓΑΣ-1-1024x576.jpg)
Τους αθλητές και τις αθλήτριες των συλλόγων του στίβου, που διακρίθηκαν το 2022, βράβευσε, σε ειδική εκδήλωση, στην Τρίπολη, η διοίκηση της Ένωσης των Αθλητικών Σωματείων της Περιφέρειας Πελοποννήσου.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο Πνευματικό Κέντρο της Τρίπολης.
Εκτός των παιδιών, στην εκδήλωση, παρευρέθηκαν προπονητές του στίβου, εκπρόσωποι σωματείων, μέλη της διοίκησης του ΣΕΓΑΣ, αλλά και αυτοδιοικητικοί παράγοντες.
Παρόντας ήταν και οι βουλευτές Αρκαδίας, Κώστας Βλάσης και Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος.
Στην ομιλία του προέδρου της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Περιφέρειας Πελοποννήσου, Κώστα Βινατσέλα, κυριάρχησε το θέμα της αδήριτης ανάγκης για βελτίωση των αθλητικών εγκαταστάσεων και των λοιπών αθλητικών υποδομών, ενώ ζητήθηκε η στήριξη των σωματείων και των αθλητών – αθλητριών.
Ακολούθησαν, σύντομες ομιλίες και χαιρετισμοί.
![Δύο ανθρώπους του στίβου βράβευσε στην Τρίπολη η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Περιφέρειας Πελοποννήσου](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2023/03/%CE%A3%CE%95%CE%93%CE%91%CE%A3-3-1024x576.jpg)
Εν συνεχεία, πραγματοποιήθηκαν και οι βραβεύσεις των παιδιών.
Κορυφαία στιγμή της εκδήλωσης ήταν οι δύο τιμητικές βραβεύσεις που έγιναν απ’ την διοίκηση της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Πελοποννήσου.
![Δύο ανθρώπους του στίβου βράβευσε στην Τρίπολη η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Περιφέρειας Πελοποννήσου](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2023/03/%CE%A3%CE%95%CE%93%CE%91%CE%A3-4-1024x576.jpg)
Τιμήθηκαν για την προσφορά τους στον στίβο της περιοχής, ο καθηγητής φυσικής αγωγής, πρώην τεχνικός σύμβουλος της ΕΑΣ, προπονητής, Κώστας Πλέσσιας και ο Άκης Θεοδωρόπουλος, τέως διοικητικός υπάλληλος της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Πελοποννήσου και του ΣΕΓΑΣ.
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πραγματοποιήθηκε η τελετή ονοματοδοσίας του Δημ. Κολυμβητηρίου Λουτρακίου (video-εικόνες)
Πρόγραμμα πρόληψης γυναικών Ρομά σε συνεργασία με την Περιφέρεια Πελοποννήσου