![](https://peloponnisostv.gr/wp-content/uploads/2024/02/vhkgg-1024x575.webp)
Άλλο ένα περιστατικό βίας μεταξύ ανηλίκων σημειώθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης στην Καλαμάτα. Πιο συγκεκριμένα ένας 16χρονος μαθητής του 1ου ΕΠΑΛ Καλαμάτα βρέθηκε λίγο μετά τις 13:00 το μεσημέρι έξω από το 3ο γυμνάσιο της πόλης περιμένοντας μία φίλη του. Τότε ξαφνικά του επιτέθηκαν πέντε νεαροί οι οποίοι κατά πληροφορίες είχαν καλυμμένα τα χαρακτηριστικά του προσώπου τους.
Ο ανήλικος δέχθηκε κλωτσιές και μπουνιές με αποτέλεσμα να τραυματιστεί και να μεταφερθεί με ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Καλαμάτας όπου του προσφέρθηκαν οι πρώτες βοήθειες. Αμέσως μετά ο 16χρονος αποχώρησε για το σπίτι του. Σύμφωνα με την ΕΡΤ οι άγνωστοι δράστες αμέσως μετά την πράξη τους τράπηκαν σε φυγή, ωστόσο ο ανήλικος κατάφερε να αναγνωρίσει έναν συνομίληκό του.
Οι γονείς του 16χρονου μετέβησαν στην Αστυνομία και υπέβαλαν μήνυση σε βάρος του ανηλίκου που αναγνώρισε ο γιος τους. Ο 16χρονος αναζητείται όπως επίσης και οι γονείς του με την κατηγορία της παραμέλησης ανηλίκου. Την προανάκριση έχει αναλάβει η υποδιεύθυνση Ασφαλείας Καλαμάτας.
More Stories
“ΧΟΗΦΟΡΟΙ” του Αισχύλου: H νέα παραγωγή του Θεατρικού Ομίλου Ερμιονίδας
Πραγματοποιήθηκε η τελετή ονοματοδοσίας του Δημ. Κολυμβητηρίου Λουτρακίου (video-εικόνες)
Πρόγραμμα πρόληψης γυναικών Ρομά σε συνεργασία με την Περιφέρεια Πελοποννήσου